Eksperimentālās arheoloģijas nometne Āraišos 2015. gada jūlijā.

Arheostudija

No 13. līdz 19. jūlijam Āraišu arheoloģiskajā muzejparkā ar Latvijas Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu tika īstenots eksperimentālās arheoloģijas projekts – šai arheoloģijas metodei speciāli veltīta izglītojoša nometne. Šāda nometne notika jau otro reizi – pirmā tika realizēta 2013. gada jūlijā. Projekts tika realizēts caur Latvijas Arheologu biedrību.

IMG_1756

Tā bija iecerēta gan kā iespēja LU Vēstures un filozofijas fakultātes studentiem iegūt lauka darba pamatiemaņas arheoloģijā, iegūt priekšstatu par aizvēsturē izmantotajām tehnoloģijām, gan LU Humanitāro zinātņu fakultātes kultūras un sociālās antropoloģijas programmas studentiem – mācīties un izmantot iespējas vērot sev samērā tuvas zinātņu disciplīnas pārstāvjus to darbā un netieši apgūt lauka pētījumā nepieciešamās pieejas, redzot, kā reālajā laikā veidojas un mainās pētnieka interpretācija par sava pētījuma objektu, reizēm arī praktiski iesaistoties visā notiekošajā.

Projekta sagatavošanas gaitā notika vairākas dalībnieku tikšanās, iesaistoties gan vēstures un filozofijas, gan humanitāro zinātņu fakultātēm, tika arī apmeklēts Latvijas Nacionālais vēstures muzejs un tā arheoloģijas ekspozīcija.

Šogad kā arheoloģiskā lauka…

Skatīt ziņu 279 more words